Sanify alkoholiton käsides.vaahto 200 ml
5,80 €
29,00 € / LITER
Tietoa tuotteesta
Pakkauksen koko | 1 × 200ml |
---|---|
Tuotenumero (Muu) | 202056 |
Säilytyslämpötila | Huoneenlämpö (+15C - +25C) |
Markkinoija
Sanify AB
Alkoholiton antibakteerinen koostumus, joka tappaa bakteereja ja vähentää infektioiden leviämistä. Ei haihdu. Luo ympäristön, joka estää mikro-organismien uudelleenkasvua sekä kosteana että kuivana. Dokumentoitu pitkäkestoinen teho myös pintojen kuluessa. Sopii päivittäiseen käyttöön hyvän käsihygienian edistämiseksi. Ei kuivata ihoa. Dermatologisesti testattu. Dokumentoitu teho noro- ja koronavirusta vastaan.
Annostelu:
Levitä runsaasti käsiin. Hiero käsiä yhteen voimakkaasti jäljittelemällä pesua saippualla ja vedellä. Anna kuivua 60 sekuntia.
Ainesosaluettelo:
Vaikuttavat aineet: <0,18%: 2-Phenoxyethanol 0,7g/l, DDAC 0,5g/l, ADBAC/BKC (C12-16) 0,5g/l, Chlorhexidine gluconate 0,08g/l, Muut Aineosat: H20, Biopolymer, Vitamin B5, Aloe Vera.